Sıcak çok sıcak bir 19 Ağustos günü, 1978 yılı Adana’da doğmuşum. Aslan burcuyum anlayacağınız.  1984 de ilkokula başlarken Ankara’ya gelmişiz.

Yükseliş Kolejinde ilkokula başlayıp, liseyi de tamamlayıp mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünü bitirdim.

2001 yılından başlayarak 2016 yılına kadar azim ile şevk ile otelci olarak çalıştım. Ne hafta içi gece saatleri bildim, ne hafta sonu, ne bayram, ne yılbaşı ben hepsinde çalıştım. Otelciler iyi bilir normal mesai kadar çalışana otelci denmiyor zaten.

En dikkat çeken özelliklerim organize etmek, gerekli gereksiz bilgiler edinmek, hayatı kolaylaştırmak için pratik çözümler olmuştur her zaman. Bu da hem kendi hem de çevremin hayatını kolaylaştırmamı sağlamıştır. Bir de güzel yazdığımı söylerler.

2015 Yılında hayat arkadaşım, sevdiğim, kahramanım ile yaptığımız evliliğimiz sayesinde ; Hayatımıza önce Mazin paşa ki kendisi evimizin Güneşi olur, bir buçuk sene sonra da Nilda evimizin Ay’ı ve Pamir evimizin Yıldız’ı geldi.  Şimdi ne mi yapıyorum. Hayatımın en uzun mesaisine başlamış durumdayım ve galiba dünyanın en mutu insanıyım her anne gibi.

İşte böyle özeti hayatımın.

Bu sitede hem bebekler, hem annelik, hayatın zorlukları, belki bazen sızlanmalar, ben ve yaşamla ilgili konularda yazılarımı bulacaksınız.  Umarım birilerine bir ışık tutar, faydası olur ya da sadece okumaktan keyif alırsınız.

Sevgilerimle

N.Nehir Özbek

Not : Bu sayfada ki tüm yazıları değerlendirirken aşağıda ki bilgiyi dikkate alınız.

Ben ne bir psikolog, ne aile danışmanı, ne pedagog, ne çocuk gelişimcisi, ne çocuk doktoru, ne de bu konular ile ilgili eğitim almış birisi değilim. Yazılarım sadece kişisel birikimim doğrultusunda ki düşüncelerimi anlatır. Her zaman ihtiyaca konu olan konuda konunun uzmanı bir doktora danışılması gerektiğini unutmayın.